Nominace týmu ČR

1. 6. 2024
Průběh nominací

Tým České republiky se mistrovství světa juniorů zúčastní ve složení šesti mužů a šesti žen. V každé kategorii jsou pak nominování též dva necestující náhradníci. Nominace proběhly v závěru května 2024 a odvíjely se od na výsledků nominačních závodů, na přednominaci zakládající se na účasti některých závodníků na akcích seniorské reprezentace a od dlouhodobých výsledků závodníků v přípravě a závodní sezóně.

Přednominováni bez ohledu na výsledky nominačních závodů byli Ema Černá (KOB Tretra Praha), Michaela Novotná (OOB TJ Turnov) a Adam Zřídkaveselý (TJ Spartak první brněnská), který me podařilo nominovat se na první dvě kola světového poháru OB se seniorskou reprezentací, čímž prokázali mimořádnou aktuální výkonnost, především ve sprintových disciplínách.

Nominační závody se skládaly z tříkilometrového atletického testu na dráze a závodů ve sprintu, na krátké trati a na klasické trati. V těchto závodech byla obsazena tři místa v ženské a tři místa v mužské kategorii. Nominovali se Daniel Bolehovský (USK Praha), Jiří Donda (SKOB Ostrov), Jan Strýček (TJ Spartak první brněnská), Lucie Dittrichová (KOB Směr Kroměříž), Viktorie Škáchová (Oddíl OB Kotlářka) a Hana Vítková (OK Jihlava).

Nominaci na základě aktuální i dlouhodobé výkonnosti pak získali Tomáš Urbánek (SK Žabovřesky Brno), Prokop Tomášek (OOB TJ Turnov) a Kateřina Štěpová (SK Praga).

Složení týmu:

Muži: Daniel Bolehovský (USK Praha), Jiří Donda (SKOB Ostrov), Jan Strýček (TJ Spartak první brněnská), Tomáš Urbánek (SK Žabovřesky Brno), Prokop Tomášek (OOB TJ Turnov), Adam Zřídkaveselý (TJ Spartak první brněnská). Necestující náhradníci: Vilém Bednařík (TJ Spartak první brněnská), Ondřej Brosch (SK Radioklub Blansko)

Ženy: Lucie Dittrichová (KOB Směr Kroměříž), Viktorie Škáchová (Oddíl OB Kotlářka) a Hana Vítková (OK Jihlava), Ema Černá (KOB Tretra Praha), Michaela Novotná (OOB TJ Turnov), Kateřina Štěpová (SK Praga). Necestující náhradnice: Kateřina Doušková (KOS TJ Tesla Brno), Michaela Metelková (OK 99 Hradec Králové).