Sprintové štafety pro Norsko

2. 7. 2024

Otázka, nad kterou si nepochybně všechny týmy lámaly hlavu již dlouho před mistrovstvím, byla, zda tratě závodu povedou též do ZOO, které se nachází hned vedle lochotínského Amfiteátru. Hodiny nepochybně pečlivé přípravy tohoto tématu přišly vniveč, protože tratě do ZOO zkrátka nevedly.

Závod se nakonec odehrál částečně na přilehlém sídlišti s komplexními prostory školky a základní školy a dále pak v nedalekém parku, který nabízel otevřenější prostor. Prudké schodiště amfiteátru přispělo k nezanedbatelnému převýšení v celém závodě. Amfiteátr sám pak vytvořil pro závod unikátní kulisu.

Na druhém úseku se vedení ujali Norové a závod pak kontrolovali až do samotného konce. Švýcaři drželi druhou příščku po většinu závodu a zaslouženě si doběhli pro stříbrné medaile před Švédy, kteří se na posledním úseku vyhoupli na medailové pozici díky Almě Svennerud.

Francouzům se naopak slibné pozice z poloviny závodu udržet nepodařilo a na posledním úseku se o několik příček propadli.

Domácí tým obsadil páté místo, čímž vyrovnal svůj lońský výsledek. Štafety B a C se umístily na kvalitním 9. a 13. místě.

Zítra šampionát pokračuje individuálním sprintem ve Stříbře.

Výsledky

  1. Norsko (Ingeborg Roll Mosland, Philip Lehmann Romoren, Alfred Bjoerneroed, Mathea Gloeersen)
  2. Švýcarsko (Rachel Marxer, Elia Gartmann, Loic Berger, Seline Sannwald)
  3. Švédsko (Klara Borg, Linus Wernstrom, Ludwig Rosen, Alma Svennerud)